Το Δ.Σ. του Π.Ο.Φ.ΕΠ.Α. εύχεται καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βετεράνων που θα γίνει στη Ρώμη από 6 έως 14 Ιουλίου 2024.
Είναι η ετήσια συνάντηση και γιορτή των Βετεράνων του πινγκ πονγκ από κάθε γωνιά του πλανήτη. Φέτος, στη Ρώμη, αναμένεται να συμμετάσχουν 6.100 αθλητές και αθλήτριες από 109 χώρες. Οι αγώνες θα γίνουν στο Εκθεσιακό Κέντρο της Ρώμης όπου ήδη έχουν στηθεί 250 αγωνιστικά τραπέζια και 60 τραπέζια προθέρμανσης. Πέρα από την αγωνιστική δραστηριότητα θα υπάρχουν ειδικές εκδηλώσεις και δρώμενα κάθε είδους καθώς το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα είναι μια ευκαιρία για τους αθλητές όλου του κόσμου όχι μόνο να αγωνιστούν αλλά να χαρούν και να διασκεδάσουν. Άλλωστε η αιώνια πόλη είναι από μόνη της ένας τόπος ομορφιάς και διασκέδασης. Η ελληνική αποστολή, με 62 συμμετοχές, είναι η πολυπληθέστερη από κάθε άλλη φορά και ελπίζει σε επιτυχίες. Να σημειώσουμε ότι στο πρόσφατο παρελθόν είχαμε σημαντικές διακρίσεις σε διεθνείς διοργανώσεις. Ο Γιάννης Βλοτινός κατέκτησε στα Ατομικά το ασημένιο μετάλλιο στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες της Βουδαπέστης το 2019. Ο Σταύρος Πλακαντωνάκης πήρε το χάλκινο μετάλλιο στα Διπλά στους Πανευρωπαϊκούς του Ρίμινι το 2022 ενώ κατέκτησε δύο μετάλλια στο Παγκόσμιο του Ομάν το 2023, ασημένιο στο Διπλό Ανδρών και χάλκινο στο Διπλό Μεικτό. Η πολυπληθής αποστολή μας αποτελείται από τους εξής αθλητές και αθλήτριες: Αγοραστάκης Εμμανουήλ, Αποστόλου Πέτρος, Αργυράκης Ιωάννης, Αρώνης Δημήτριος, Βλοτινός Ιωάννης, Γιαλούρης Λουκάς, Δερεδάκης Ραδάμανθυς, Δημητριάδης Ηλίας, Διδασκάλου Περικλης, Δούης Νικόλαος, Ζέρδιλα Διάνα, Καλογιάννη Μαρία, Καλοτεράκης Φαίδων, Καραμήτσιος Θωμάς, Καραμπεάζης Γιώργος, Καρβέλης Νίκος, Καρναβάς Βασίλειος, Koman Piri, Κομπούρης Αριστείδης, Κορδούτης Ιωάννης, Κοσμίδης Ευάγγελος, Κούκα Ελισάβετ, Κυριακόπουλος Γιώργος, Κωνσταντίνου Πέτρος, Μαλισόβας Αθανάσιος, Μαματάς Αθανάσιος, Μαραγκουδάκης Νεκτάριος, Μαρκόπουλος Μάριος, Μελετίου Διομήδης, Μουτζουρέλλης Γιώργος, Μπαρουτάκης Φώτης, Μπαρούτης Νικόλαος, Μπαρτσακούλιας Παναγιώτης, Μπούρας Βασίλειος, Νιάρχος Βασίλειος, Ορφανουδάκης Νίκος, Παγουρτζής Παναγιώτης, Παπαδάκης Χρήστος, Παπαδόπουλος Θωμάς, Παπαθεοδώρου Νικόλαος, Παπανικήτας Βασίλειος, Παχής Στέλιος, Περάκης Κωνσταντίνος, Πλακαντωνάκης Σταύρος, Πολύζος Αθανάσιος, Ποτήρης Αντώνης, Ρογδάκης Ιωάννης, Ρογκότης Παύλος, Σαμοθράκης Γιώργος, Σαράφογλου Γεράσιμος, Σινατσάκης Νικόλαος, Σταματάκης Μιχαήλ, Συμεωνίδης Ιωάννης, Τζαβέλλας Ιωάννης, Τσαχάκης Φανούριος, Φαραστέλης Χαράλαμπος, Φυλακούρη Ειρήνη, Φωτάκης Παναγιώτης, Χαρίτος Σωτήρης, Χειμωνάς Αθανάσιος, Χρυσανθόπουλος Στέλιος. Ευχόμαστε σε όλους και σε όλες καλή επιτυχία! https://www.youtube.com/watch?v=wNYxNZzQlKs Comments are closed.
|
Αγωνιστικό πρόγραμμα
|